Topuk Dikeni Tedavi Yöntemleri

Share Button

Topuk Dikeni Tedavi Yöntemleri

Topuk Dikeni Tedavi Yöntemleri hakkında bilgileri bu makalemizde bulabilirsiniz.

Topuk dikeni rahatsızlığının ilk tedavisi dinlenmektir. Ayak veya topuk ağrısı geçinceye kadar ayağınızın üzerindeki ağırlığı ortadan kaldırmaya çalışın.

Topuk Dikeni sorunununa eşlik eden bir basma kusuru olup olmadığını yürüme analizi yaptırarak varsa mevcut olan yürüme bozukluğuna yönelik olarak yapılan kişiye özel tabanlıklar ile yürümesi ile ilgili tüm sorunlar giderilmeye çalışılmalıdır.

Topuk Dikeni semptomlarınızı hafifletmek için de, ağrılı bölgeye, günde iki, üç defa, yirmi dakika süreyle buz uygulayın.Sıklıkla bir doktor, size ibuprofen gibi steroid olmayan, antiinflamatuar bir ilaç kullanımını tavsiye ederek ayak ve topuk ağrınız için ilaç tedavisi uygulayabilir. Aşil tendonunuzu ve plantar fasyanızı geren ev topuk dikeni egzersizleri ve programı uygulayarak , topuk dikeninizi tedavi etmek ve hastalığın tekrar etme şansını azaltmak için en büyük destektir. Topuk dikeni ağrılarınız için özel terlik ve topuk dikeni ayakkabıları giymeniz günlük yaşantınızı daha kalite bir şekilde yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Topuk dikeni tedavi yöntemlerini anlattığımız bu makalemizin yanı sıra Topuk dikeni egzersizleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz veya topuk dikeni belirtileri adlı makalemizi inceleyerek topuk dikeni erken teşhis için önemli bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 

  •